یک‌شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶

تعداد حروف مناسب برای عنوان محتوا

همیشه در انتخاب تیتر برای محتواهای تولیدشده درگیریم تا عنوان هرچه کوتاه‌تر اما جذب‌کننده‌تر باشد. اما طبق تحقیق انجام‌شده، تیترهایی که ۹۰ تا ۹۹ حرف داشته‌اند، بیشترین کلیک را جذب کرده‌اند. آمار نشان می‌دهد هرچه تعداد حروف تیتر زیادتر شده‌است، تعداد کلیک‌ها نیز زیاد شده؛ برای مثال، تیترهای ۱۰ تا ۱۹ حرف ۱۲ درصد، ۵۰ تا ۵۹ حرف ۲۰ درصد و تیترهای ۹۰ تا ۹۹  حرف ۴۳ درصد کلیک‌ها را جذب کرده‌اند.

مسئله اینجاست که رفتاری که کاربران طبق این تحقیق نشان داده‌اند، با تعداد حروفی که مطلوب موتور جستجوی گوگل در SEO است متفاوت است؛ اگر بخواهید تیترهایتان کامل در جست‌وجوها دیده شوند، تیترهایتان را به ۶۰ حرف باید محدود کنید. در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز این تعداد حروف بسیار متغیر است:

در فیس‌بوک تیترهای با ۴۰ حرف بهترند. در توییتر تعداد حروف مناسب میان ۷۱ تا ۱۰۰ حرف است و در لینکدین بین ۸۰ تا ۱۲۰ حرف.

باید توجه داشت این تعداد حروف طبق زبان انگلیسی گفته شده است. باید در نظر بگیریم که ۹۰ حرف انگلیسی در فارسی کمی بیشتر می‌شود.

موضوع تعداد حروف یک تیتر در ویروسی شدن یک مطلب مهم است. نتیجه‌ای که این تحقیق فعلا می‌تواند برای بازاریابان محتوا داشته باشد این است که در تعداد حروف هم باید خود را به عددی که در این تحقیق بیشترین کلیک را داشته نزدیک نگه دارند و هم باید متناسب با هر شبکه اجتماعی، تیتر و عنوان مطلب را مجدد تنظیم کنند.