• آیا تولگرام رایگان است؟


  استفاده از ابزارهای تولگرام کاملا رایگان است. شما می‌توانید در تولگرام پست‌های زیبا و کاربردی بسازید و به هر تعداد که مایلید پست ارسال کنید و هزینه‌ای هم پرداخت نکنید. تولگرام تنها برای پست‌هایی که به‌صورت خودکار ارسال می‌شود (مانند پست‌های آینده) هزینه بسیار ناچیزی (۱۵۰ تومان) به‌ازای هر پست دریافت می‌کند. تولگرام بر خلاف ابزارهای دیگر، هزینه ماهیانه دریافت نمی‌کند. هروقت به ابزار ویژه تولگرام نیاز داشتید، هزینه ناچیز همان پست را پرداخت کنید. البته تولگرام به هر کاربر جدید مبلغ ۳۰۰۰ تومان هدیه می‌دهد تا از همه خدمات آن لذت ببرید.

 • آیا می‌توانم از یک پنل به همه کانال‌های خود پست ارسال کنم؟ محدودیتی در تعداد کانال هست؟


  شما می‌توایند به هر تعداد که بخواهید، به پنل خود کانال اضافه کنید و به آن‌ها پست ارسال کنید. هیچ محدودیتی در تعداد کانال در یک پنل نیست.

 • آیا حتما باید بات تولگرام را به کانال خود اضافه کنم؟


  برای ارسال پست به کانال، نیاز است که تولگرام دسترسی ارسال پست به کانال شما را داشته باشد. برای این کار دو روش وجود دارد. روش اول اضافه کردن بات تولگرام به عنوان ادمین به کانال شما و روش دوم ساختن یک بات اختصاصی و اضافه کردن آن به عنوان ادمین به کانال است. تولگرام هردو روش را پشتیبانی می‌کند. اما توصیه ما استفاده از روش دوم است. اگر مایلید بات اختصاصی خود را داشته باشید، به این راهنما مراجعه کنید.

 • آیا تولگرام می‌تواند پست‌ها را در زمانی که من تعیین می‌کنم (برای آینده) ارسال کند؟


  بله. پست‌های خود از هر نوعی که هست (متنی، عکس، ویدیو، گیف، صدا و فایل) در تولگرام ذخیره کنید و بگویید در چه زمانی ارسال شود. دیگر نیازی به آنلاین بودن شما نیست. تولگرام سر زمانی که تعیین کرده‌اید، پست‌ها را در کانال دلخواه شما ارسال خواهد کرد. کافی است هر روز زمانی اندکی برای درج پست‌ها در تولگرام اختصاص دهید و تمام روز با خیالی آسوده، کانالی فعال داشته باشید بدون اینکه نیاز به حضور شما باشد.

 • آیا تولگرام امن است؟ دسترسی‌های تولگرام چگونه است؟


  تولگرام از امکانات بات کانال‌های تلگرام استفاده می‌کند. تلگرام برای افزایش امنیت، دسترسی‌های بسیار محدودی به بات‌های کانال‌های خود داده است. این بات‌ها حتی دسترسی به نام، سایر ادمین‌ها و حتی پست‌های ارسالی توسط ادمین‌های دیگر را نیز ندارند. بات‌ها تنها می‌توانند به کانال‌ها پست ارسال کنند و تنها همان پست‌ها را به روز کنند و دسترسی به سایر پست‌ها ندارند. همه‌چیز در اختیار مدیر کانال است. می‌تواند همه پست‌ها خود را به‌روز کند و هر وقت که مایل بود بات را از فهرست ادمین‌ها خارج کند. بنابراین نگران نباشید. خود تلگرام دسترسی‌های بات‌های کانال خود را بسیار محدود کرده است و حواسش هست! :)

 • من کانال خود را در تولگرام ثبت کرده‌ام. آیا کاربر دیگری هم می‌تواند کانال من را اضافه و پست ارسال کند؟


  خیر. وقتی یک کاربر بات تولگرام را به عنوان ادمین به کانال خود اضافه می‌کند، تولگرام به کاربران دیگر اجازه اضافه کردن آن کانال را نمی‌دهد. این کار برای از بین نرفتن تمرکز در مدیریت کانال‌ها و همچنین حفظ امنیت است. اما در آینده (در حال پیاده‌سازی است) مدیران کانال‌ها می‌توانند به کاربران دیگر تولگرام اجازه ارسال پست را بدهند. در این حالت، پست‌های ارسالی توسط کاربران دیگر با تایید مدیر اصلی، به کانال ارسال خواهند شد.

 • آیا تولگرام به فهرست اعضای کانال من دسترسی خواهد داشت؟


  خیر. دسترسی‌های تولگرام همان دسترسی‌هایی است که سرویس تلگرام در اختیار بات‌های کانال‌های خود قرار می‌دهد. تلگرام دسترسی بات‌های کانال‌ها را به فهرست اعضای کانال بسته است. بات‌های ادمین کانال‌ها در تلگرام نمی‌توانند فهرستی از اعضای کانال را استخراج کنند.

 • امکان ارسال متن پررنگ (بولد)، ایتالیک و یا لینک شده از طریق تولگرام وجود دارد؟


  بله. تولگرام این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که به راحتی از طریق یک ویرایشگر متنی، متن‌ها را پررنگ (بولد)، ایتالیک و یا لینک شده کنید. دیگر نیازی به استفاده از ربات‌های گوناگون و بسیار سخت نیست. همه ابزارهای مورد نیاز مدیران کانال‌ها در یک‌جا در اختیار شما قرار داده شده‌است.

 • آیا می‌توانم برای کانال‌های خود امضای پیش‌فرض داشته باشم؟


  بله. شما در تولگرام می‌توانید به ازای هر کانال امضای پیش‌فرض داشته باشید و در هنگام ارسال پست کافی است درج امضای کانال را تیک بزنید. تولگرام امضای مخصوص همان کانال را در انتهای پست شما اضافه می‌کند. در تولگرام به ازای هر کانال، دو نوع امضا می‌توان تعیین کرد. امضای دارای لینک، متن بولد و ایتالیک که قابل استفاده در پست‌های متنی است و امضای متنی که قابل استفاده در شرح عکس‌ها، ویدئوها و گیف‌هاست. تلگرام به‌صورت خودکار با توجه به نوع پست شما از یکی از آن‌ها استفاده می‌کند و البته این ابزار را در اختیار شما قرار می‌دهد که در صورت نیاز، امضای پیش‌فرض را ویرایش کنید.

 • آیا تولگرام بر روی عکس‌ها لوگوی کانال را درج می‌کند؟


  بله. هر وقت دوست داشتید که لوگوی کانال خود را بر روی عکس درج کنید تنها کافی است، تیک درج لوگو بر روی عکس را در هنگام ارسال تیک بزنید. تلگرام اندازه عکس شما را استاندارد می‌کند و در بهترین جا لوگوی کانال شما را قرار می‌دهد و پست را ارسال می‌کند.

 • نوشتن شرح برای ویدیو و گیف و صدا از طریق تولگرام امکان‌پذیر است؟


  بله. شما می‌توانید به راحتی برای ویدیو یا گیف و حتی صدا شرح بنویسید. حتی امضای کانال خود را نیز در شرح تنها با زدن یک تیک قرار دهید.

 • آیا می‌توانم از طریق تولگرام، پست‌های ارسالی به کانال را حذف کنم؟


  بله .شما میتوانید از قسمت پستهای ارسال شده نسبت به حذف، ویرایش و بازنگری و ارسال مجدد پست های منتشر شده تان، اقدام نمایید.

 • پیشنهاد ابزار جدید برای تولگرام دارم. چگونه به شما اطلاع دهم؟


  ما مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادهای شما هستیم. هیچ چیز به اندازه بازخورد از کاربران و شنیدن حرف‌های آن‌ها برای ما باارزش‌تر نیست. کافی است به آدرس admin@toolgram.ir یک ایمیل ارسال کنید. سریع می‌خوانیم و جواب می‌دهیم. ما برای پیشنهادهای خوب شما جایزه هم داریم. شما پیشنهاد بدهید و از ما اعتبار رایگان جایزه بگیرید.