ﺳﻪشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶

ارسال پست‌های خودکار از Rss

یکی از سرویس‌هایی که تولگرام ارائه می‌دهد، سرویس ارسال خودکار است. تولگرام Rss سایت مورد نظر را می‌خواند و در زمان‌هایی که شما مشخص می‌کنید، به‌صورت خودکار در کانالتان می‌فرستد. برای آشنایی بیشتر با استانداردهای Rss این پست وبلاگ را پیشنهاد می‌کنم بخوانید.

برای اضافه کردن یک Rss به پنل کاربری در تولگرام باید به‌صورت زیر عمل کنید:


۱) از منوی سمت راست در پنل کاربری، «سرویس‌های ارسال خودکار» را انتخاب کنید.

۲) بر روی «+ افزودن سرویس ارسال خودکار» کلیک کنید.

پس از آن وارد صفحه زیر می‌شوید:۳) روی «افزودن Rss» کلیک کنید، پس از آن صفحه افزودن Rss جدید را می‌بینید:۴) آدرسی را که Rss سایت در آن قرار دارد، در این قسمت وارد کنید.

۵) عنوانی را برای این Rss انتخاب کنید، این عنوان در پستی که در کانال فرستاده می‌شود، نشان داده نخواهد شد و تنها یک عنوان شخصی برای شماست. 

۶) در اینجا کانال یا کانال‌هایی که می‌خواهید مطلب Rss را در آن بفرستید، انتخاب کنید.

۷) با کلیک روی «افزودن ساعت ارسال»، زمان‌هایی را که می‌خواهید مطلب از Rss فرستاده شود، مدیریت کنید؛ می‌توانید یک یا چند زمان در روز را انتخاب کنید.

۸) در قسمت «تنظیمات بیشتر»، امکانات دیگری در اختیار شما قرار می‌گیرد:

- ارسال بی صدای پست‌ها: شاید دلتان بخواهد که مزاحمت کمتری برای اعضای خود ایجاد کنید و صدا و Notification برای آن‌ها نرود.

- تعیین نمایش یا عدم نمایش پیش‌نمایش (Preview) لینک‌ها

- تعیین حداکثر تعداد پست‌ها در هر ارسال: تولگرام در ساعاتی که شما مشخص کرده‌اید به آدرس Rss سر می‌زند و به‌صورت خودکار مطالب جدید را تشخیص داده و آماده ارسال به کانال شما می‌کند. ممکن است تعداد این مطالب زیاد باشد. به همین دلیل با تعیین این مقدار می‌توانید حداکثر تعداد پست در هر ارسال را مشخص کنید. اگر تعداد مطالب جدید در Rss بیشتر از این مقدار باشد، تنها به تعدادی که شما در این قسمت تعیین کرده‌اید، پست ارسال می‌شود و اگر کمتر باشد، همه مطالب جدید در کانال شما پست می‌شوند. اگر تمایل دارید که همه مطالب جدید بدون توجه به تعداد آن‌ها در کانال شما پست شود، این مقدار را خالی رها کنید.

۹) با کلیک روی ذخیره تغییرات اعمال می‌شود. از اینجا به‌بعد کار را به تولگرام بسپارید تا به‌صورت خودکار، وقتی به یکی دیگر از کارهایتان دارید می‌رسید، Rss را بخواند و به کانال شما بفرستد.