دوشنبه, ۴ دی ۱۳۹۶

راهنمای اشتراک در سرویس‌های محتوایی

برای اشتراک در سرویس‌های محتوایی تولگرام و انتشار مطالب آن‌ها در کانال‌هایتان، طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱) از ستون سمت راست، در قسمت «سرویس‌های محتوایی»، روی «اشتراک سرویس‌ها» کلیک کنید. پس از آن، در صفحه جدید، فهرستی از سرویس‌های محتوایی به همراه دسته‌های موضوعی آن‌ها را می‌بینید. از این لیست، برای مثال، سرویس «آموزش آشپزی» را  انتخاب می‌کنیم:

۲) اگر تمایل به اشتراک در یک سرویس محتوایی را دارید، روی «انتخاب و زمان‌بندی ارسال» کلیک کنید اما اگر مایلید درباره یک سرویس محتوایی بیشتر بدانید، روی گزینه «مشاهده جزئیات» کلیک نمایید. با کلیک روی سرویس محتوایی «آموزش آشپزی» به صفحه زیر منتقل می‌شوید:۳) اینجا جزئیات بیشتری از محتواهای این سرویس نوشته شده‌است.

۴) اگر از قبل سرویسی را برای کانال دیگر مشترک شده باشید، این‌‌گونه نشان می‌دهد.

۵) از اینجا متوجه می‌شوید این سرویس محتوایی برای چه کانال‌هایی مناسب است.

۶) چند نمونه از تصاویر محتواهای سرویس آشپزی را می‌بینید.

۷) برای اینکه ببینید پست‌های این سرویس به چه شکلی در کانالتان فرستاده می‌شوند، ارسال آزمایشی را کلیک کنید. 

۸) با کلیک روی «اشتراک برای کانال...»، اشتراک این سرویس را برای یکی از کانال‌های خود می‌توانید، بگیرید.


پس از اینکه بر روی دکمه اشتراک برای یکی از کانال‌هایتان کلیک کردید، وارد صفحه زیر می‌شوید:۹) کانالی را که می‌خواهید محتواهای سرویس در آن فرستاده شوند، تعیین کنید.

۱۰) در قسمت تاریخ، روزها و بعد ساعت و دقیقه ارسال محتوا را مشخص نمایید. اگر روزهای دیگری را هم می‌خواهید اضافه کنید، «افزودن تاریخ ارسال» را کلیک کنید.

۱۱) با زدن تیک در این قسمت، امضایی که قبلا در بخش مدیریت کانال‌ها تعریف کردید، در هر ارسال به پایان متن هر پست محتوایی اضافه می‌شود.

۱۲) پس از زدن تیک قوانین و مقررات استفاده از سرویس‌های تولگرام، «ثبت اشتراک و عضویت در سرویس محتوایی» را با اطمینان کلیک کنید. البته تیک قوانین و مقررات را نخوانده نزنید. وبلاگ تولگرام برای کسانی که نخوانده تیک می‌زنند چند کلمه‌ای در این مطلب حرف دارد. 

۱۳) پس از ثبت اشتراک، از ستون سمت راست، در قسمت سرویس‌های محتوایی، با کلیک روی «سرویس‌های مشترک‌شده»، در این صفحه می‌توانید آن‌ها را مدیریت کنید:


۱) اشتراک را می‌توانید لغو کنید.

۲) با کلیک روی «ویرایش اشتراک کانال» به صفحه‌ای مشابه صفحه‌ای که در آن اشتراک را ثبت کردید، می‌روید. می‌توانید زمان‌بندی ارسال را دوباره تنظیم کنید.

حالا نوبت این است که یک نمونه از پست‌های ارسالی سرویس «آموزش آشپزی» را در کانال تلگرام ببینیم: